5

Darmowe konto walutowe w BZ WBK

Jedną z najciekawszych na rynku kont bankowych ofertą jest proponowany przez Bank Zachodni WBK rachunek walutowy. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne a bank nie wymaga minimalnej wpłaty walutowej. Rachunki walutowe można łatwo obsłużyć zdalnie na kilka różnych sposobów. Za pomocą telefonu stacjonarnego, komórkowego poprzez internet a nawet poprzez WAP.

Jednym z nich jest skorzystanie z bankowości elektronicznej BZWBK24. System pozwala zarządzać zarówno kontem osobistym w PLN jak i kontami walutowymi. Ten od niedawna należący do Grupy Santander bank oferuje konto w jednej z czterech najbardziej popularnych walut:

  • Euro (EUR)
  • Dolary (USD)
  • Funt Angielski (GBP)
  • Frank Szwajcarski (CHF)

Bank Zachodni WBK adresuje ofertę dla klientów którzy często podróżują za granicę i szukają rozwiązań finansowych które pozwola im zaoszczędzić. Dzieki posiadaniu konta walutowego płatności dokonywane na przykład w krajach strefy EURO czy w Wielkiej Brytanii nie są obciążone kosztami przewalutowania.

bzwbk_karty

Bank nie pobiera opłaty za wydanie i pierwszy rok użytkowania karty. Warto więc pomyśleć o tym rozwiązaniu jeżeli planujesz wakacje w Egipcie, czy w Grecji, a nie lubisz wozić ze sobą worka pieniędzy. Poza płatnościami bezpośrednio z karty istnieje możliwość wypłacania pieniędzy z bankomatów na całym świecie. Tu warto pamietać, że przy wypłacie z bankomatów z konta jest pobierana stała opłata (niezeleżna od wypłacenej kwoty jednak zależna od waluty w jakiej prowadzoony jest Twój rachunek w wysokości 1,50 EURO, 1,50 Funta lub 1,50 Dolara.

Pełną tabelę opłat dotyczących konta znajdziesz tutaj.

Dzieki internetowemu zarządzaniu kontem poprzez BZWBK24 możliwości konta sa znacznie szersze. Wyjeżdżając za granicę można zostawić osobie pozostającej w kraju dostęp do rachunku. Można w swobodny i skuteczny sposób migrować środki między kontem walutowym i złotówkowym. Oczywiście z dowolnego miejsca na świecie można także regulować rachunki za energię elektryczną, gaz czy też opłaty mieszkaniowe.

Bank zachęca także do zakładania tego rachunku osoby, które zarabiają na terenie Unii Europejskiej. Wpływ wynagrodzenia na konto walutowe w BZWBK pracodawca zapłaci dokładnie tyle samo co za przelew na rachunek w we własnym kraju. Róznica jest taka, że do numeru rachunku musisz dopisać kod kraju (w naszym przypadku) PL, swoje imię i nazwisko, nazwę Banku i tzw kod BIC: WBKPPLPP.

Bank udostępnia także formularze w językach angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim.

Konto24 walutowe w powiązaniu z kontem złotówkowymi i z kartą płatniczą zarządzane poprzez aplikację mobilną jest dobrym i bardzo współczesnym rozwiązaniem dla osób poszukujących uniwersalnego rachunku osobistego.