5

e-Kantor dołączony do konta w Meritum Banku

Proste konto w Meritumbank

Minął czas wielkiej fascynacji kredytami udzielanymi w walutach obcych jak EURO, czy Frank Szwajcarski. Kredyty hipoteczne udzielane w walutach innych niż PLN kusiły i kuszą atrakcyjnym, niskim oprocentowaniem. Zaciągając takie zobowiązanie musimy być gotowi na 30 lub więcej lat ryzyka walutowego, czyli możliwość wzrostu wartości obcej waluty w stosunku do złotówki na przestrzeni tego czasu.

Ci, którzy decydują się na takie rowiązanie przy zakupie swojego mieszkania są zwykle gotowi na takie ryzyko oraz są przekonani o opłacalności kredytu mimo wszystko. Być może mają rację, tym bardziej dzisiaj kiedy możesz płacić raty takiego kredytu bezpośrednio przy pomocy waluty w jakiej go zaciągaliśmy z pominięciem nie zawsze korzystnych dla ciebie przeliczników oferowanych przez bak w którym zaciągałeś kredyt.

Korzystnym zjawiskiem na polskim rynku finansowym jest pojawienie się elektronicznych kantorów czyli serwisów internetowych pozwalających na obsługę opisywanych powyżej sytuacji. Tego typu usługę podłączoną bezpośrednio do rachunku proponuje meritum Bank przy okazji zakładania konta osobistego możesz mieć włączoną możliwość korzystnej wymiany walut poprzez e-Kantor.

Poniżej znajdziesz krótką listę korzyści, jakie proponuje meritum Bank osobom zakłądającym taki rachunek. Są to przede wszytskim:

 • 0 zł za założenie i prowadzenie rachunków w CHF, EUR, USD i GBP
 • 0 zł za przelewy w CHF do banków na terenie Polski
 • 5 zł za przelewy w EUR
 • atrakcyjne kursy wymiany walut
 • gwarancje bezpieczeństwa instytucji bankowej
 • łatwość dokonywania wymiany dzięki bankowości internetowej i aplikacji mobilnej

meritum_bank-konto_01

Kto może być zainteresowany kontem e-Kantor?

Bank podaje, że oferta ta jest skierowana do wszystkich którzy dokonują częstych operacji walutowych. Jest spora grupa osób zainteresowanych tego typu usługą w Posce. Są to przede wszystkim ci którzy posiadają środki w obcej walucie lub z różnyuch powodów potrzebują wymieniać walutę w bezpieczny sposób. To znaczy:

 1. dla tych, którzy spłacają kredyt walutowy
 2. dla osób pracujących za granicą, które mogą dokonywać przelewów swoich docodów bezpośrednio na konto bankowe w Polsce i wymieniać je po atrakcyjnym „kantorowym” kursie
 3. dla tych, którzy wybierają się za granicę: dzięki połączeniu konta z kantorem można płacić za przelot lub inne opłaty za granicą w USD, CHF, GBP lub EUR
 4. dla osób kupujących w internecie w zagranicznych serwisach aukcyjnych czy sklepach internetowych poza Polską: można wykonywać transakcje bezpośrednio w walutach jakie uwzględnia sklep

Gwarancja bezpieczeństwa
Meritum Bank zapewnia, że wszystkie zdeponowane u nich pieniądze objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Transakcje walutowe są zawierane w ramach rachunków których jesteś posiadaczem, nie trzeba oczekiwać na zwrot środków ani wysyłać pieniędzy na obce rachunki.

Dodatkową atrakcją jaką propobuje Bank dla posiadaczy konta e-Kantor jest możliwość dodatkowego zarobku za polecenie usługi znajomym (na przykład tym, którzy mają do spłacenia kredyt w walucie).
Założenie rachunku jest proste. Możę trwać zaledwie 15 minut. Aby tego dokonać trzeba:

Wypełnić i złożyć wniosek o konto osobiste z e-Kantorem. Poniżej krótki film pokazujący całą procedurę:

Poza możliwością skorzystania z wbudowanego do konta walutowego rachunku dostajesz do dyspozycji aplikację mobilną która pozwoli w łątwy sposób zarządzać aktywami. Rachunek złotówkowy również opiera się na korzystnych zasadach. Proste Konto Osobiste to:

 • 0 zł za założenie i prowadzenie rachunku
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe / poza przelewami natychmiastowymi
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce

Rachunek w Meritum Bank z e-Kantorem zasługuje na uwagę za swoje bezpośrednie połącznie z możliwością wymiany środków na inne waluty na korzystnych warunkach dostępnych w katorach. Nie wyróżnia się wyraźnie na tle innych współczesnych rachunków złotówkowych, niemniej przyglądając się całości korzyści jakie można uzyskać z jego posiadania z czystym sumieniem daję mu ocenę 5.