4

eKONTO – bezpłatne konto internetowe

Konto osobiste eKONTO w mBanku

Konto osobiste eKONTO to sztandarowy produkt mBanku, oferowane jest od ponad 10 lat i cieszy się wielkim powodzeniem wśród młodych oraz aktywnych zawodowo ludzi. mBank to 3-ci największy bank w Polsce oraz 1-szy największy bank internetowy.

mBank nie posiada oddziałów, jedynie centra finansowe oraz kioski, w których można dokonać formalności związanych np. z kredytem, zmianami danych osobowych, związanymi z przekazaniem i podpisywaniem dokumentów. Dzięki temu eKONTO od początku powstania (rok 2000) było najatrakcyjniejszym kontem bankowym dla „młodych i nowoczesnych” i nie bojących się braku fizycznych placówek i mocnej „wirtualności” oferowanych usług. Również dzięki brakowi placówek oraz tysięcy pracowników obsługujących proste czynności bankowe, usługa eKONTA mogła tak wiele zaoferować i być pozbawiona większości opłat jakie posiadały tradycyjne konta bankowe.

Gotówkę wpłaca się bez prowizji przez wpłatomaty, ale mogą z nich korzystać tylko ci klienci, którzy dysponują kartą płatniczą. Za dodatkową prowizją, można wpłacać środki na konto w sklepach sieci Żabka i Freshmarket lub przez inną instytucję finansową.

konto osobiste w mBanku

foto. Przemysław Jahr

Wypłat dokonuje się przez bankomaty. Bezprowizyjne wypłaty oferują bankomaty BZ WBK oraz sieci Cash4You, Euronet oraz eCard.

Tyle słowem wstępu o samym banku. Konto osobiste – eKONTO oferuje swoim klientom następujące korzyści:

  • brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta od ponad 10 lat
  • bezpłatne przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przez internet i telefon
  • bezpłatne wypłaty z ponad 5 000 bankomatów BZ WBK, Cash4You, eCard, Euronet w kraju
  • karta debetowa wydawana na atrakcyjnych warunkach
  • specjalne udogodnienia i obsługa finansów w MultiBanku z usługą Pakiet do eKONTA – 0 zł przez pierwsze 3 miesiące promocja!
  • rabaty do 55% z kartą debetową i kredytową

W koncie osobistym eKONTO masz dostęp do rachunku 24 godziny przez internet, telefon oraz SMS. Płacisz w internecie szybkim przelewem mTRANSFER lub kartą do rachunku. W razie potrzeby za dodatkową opłatą możesz przelać ekspresowo pieniądze do innych banków w Polsce. Możesz wpłacać i wypłacać większe kwoty w PLN, EUR oraz USD w kasach MultiBanku, jest to niewątpliwy walor. Pomimo braku posiadania własnych placówek eKONTO pozwoli Ci na łatwe wpłacanie i wypłacanie większych kwot.

W razie potrzeby wpłacenia mniejszej ilości pieniędzy, masz możliwość bezpłatnie wpłacić pieniądze na rachunek dzięki ogólnopolskiej sieci wpłatomatów mBanku. Na stronie banku dostępna jest mapka. Z doświadczenia wynika, że wpłatomat jest praktycznie w każdym większym centrum handlowym w całej Polsce.

Dodatkowo poprzez eKONTO kupujesz i sprzedajesz bez prowizji jednostki kilkuset funduszy inwestycyjnych. Wystarczy za darmo wypełnić formularz chęci przystąpienia do wewnętrznego domu maklerskiego.
Możesz wykupić online tanie ubezpieczenie komunikacyjne OC/AC. Sam posiadam ubezpieczenie na samochód z mBanku. Pomimo długich poszukiwań czegoś tańszego, korzystając z popularnych porównywarek, nie udało mi się znaleźć lepszej oferty od tej oferowanej przez mBank. Niewątpliwym atutem jest możliwość rozłożenia opłaty na raty. Mogą one być miesięczne (dodatkowa opłata, kilka złotych), kwartalne i półroczne, oraz oczywiście całość (najtaniej).

Możesz również mieć dostęp do dodatkowych pieniędzy na koncie w formie kredytu odnawialnego. Przydatne w momencie gdy nasze finanse są narażone na zwiększone wydatki, taki np. jak wakacje, urodziny, komunie, święta itd… Kredyt gotówkowy uruchomisz samodzielnie a pieniądze otrzymasz na rachunek nawet w 15 minut.

Konto w mBanku pozwala na bezpieczne ubezpieczenie swoich kart od różnych zdarzeń losowych. Tak więc w przypadku kradzieży naszej karty możemy być spokojni o ewentualne straty, które wyrządzi nam złodziej.

Wygodnie kontrolujesz i zarządzasz swoimi finansami przez telefon komórkowy oraz inne urządzenia mobilne dzięki bankowości mobilnej mBanku. mBank jako lider bankowości internetowej ciągle udoskonala swoją platformę w 2013 dokona wielkiej zmiany zarówno wyglądu jak i funkcjonalności swojej platformy internetowej. Na pewno dużym motywatorem jest konto Alior Sync, które weszło z wielką medialną pompą w ubiegłym roku, oferując nowatorskie rozwiązania.

Do konta  osobistego w mBanku – eKONTO możecie wybrać z pośród wielu ciekawych i funkcjonalnych kart debetowych, kredytowych oraz co ciekawe kart przedpłaconych. Te ostatnie pozwalają na bezpieczne zakupy w internecie. Działają one w następujący sposób. Przed dokonaniem zakupu, przelewamy w systemie pieniądze z naszego konta osobistego na kartę przedpłaconą. Dokonujemy zakupu w dowolnym sklepie internetowym, włączając w to sklepu zagraniczne. To co zostanie możemy przelać z powrotem albo pozostawić. Co najważniejsze, jeśli nr karty zostanie skradziony przez hackera, nasze główne konto pozostaje bezpieczne. W najgorszym wypadku złodziej ukradnie nam to co pozostało na karcie przedpłaconej albo nic 🙂 (jeśli będzie ona pusta). Nasze główne konto jest chronione i odizolowane od sprytnych hackerów polujących na karty debetowe oraz kredytowe, podawane w słabo zabezpieczonych sklepach internetowych.

Karta przedpłacona mBank

Karta przedpłacona mBank

Karta kredytowa mBank

Karta kredytowa mBank

Karta debetowa

Karta debetowa mbank

Tabela prowizji i opłat

eKONTORodzaj czynnościOpłaty i prowizje
Internet,
IVR1
Operator
mLinii
Placówka
MultiBanku
Otwarcie0 zł0 zł –
Prowadzenie20 zł0 zł –
Przelewy
dokonanie przelewu do Odbiorcy zdefiniowanego0 zł2 zł –
dokonanie przelewu jednorazowego0 zł4 zł –
dokonanie przelewu ekspresowego5 zł10 zł –
dokonanie przelewu do ZUS, Urzędu Skarbowego i innego organu podatkowego0 zł4 zł –
przelew w ramach polecenia zapłaty0 zł0 zł –
miesięczna opłata za korzystanie z polecenia zapłaty1 zł1 zł –
realizacja zlecenie stałego0 zł0 zł –
dokonanie przelewu zagranicznego SWIFT0,25% kwoty przelewu
min 20 zł, max 200 zł
0,25% kwoty przelewu
min 20 zł, max 200 zł
 –
dokonanie przelewu SEPA55 zł5 zł –
dokonanie przelewu SORBNET35 zł37 zł
Dodatkowe produkty i usługi
miesięczna opłata za „Ubezpieczenie NNW Ochrona24h” (ubezpieczenie dobrowolne)7
Ochrona 24h STANDARD2,99 zł2,99 zł
Ochrona 24h KOMFORT9,99 zł9,99 zł
Ochrona 24h PREMIUM24,99 zł24,99 zł
miesięczna opłata za „Medical Assistance: Opieka24h” (ubezpieczenie dobrowolne)8
Opieka 24h STANDARD6 zł6 zł
Opieka 24h KOMFORT12 zł12 zł
Opieka 24h PREMIUM18 zł18 zł
miesięczna opłata za „Car Assistance: Auto24h” (ubezpieczenie dobrowolne)8
Auto 24h STANDARD6 zł6 zł
Auto 24h KOMFORT12 zł12 zł
Auto 24h PREMIUM18 zł18 zł
miesięczna opłata za „Home Assistance: Dom24h” (ubezpieczenie dobrowolne)8
Dom 24h STANDARD6 zł6 zł
Dom 24h KOMFORT12 zł12 zł
Dom 24h PREMIUM18 zł18 zł
miesięczna opłata za usługę  „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”5 zł5 zł
miesięczna opłata za ubezpieczenie Bezpieczna Podróż (ubezpieczenie dobrowolne)105 zł5 zł
miesięczna opłata za korzystanie z usługi invoobill0 zł0 zł
wpłata/ wypłata gotówkowa do 10 000 zł9 zł