iKASA w Biedronce – nowoczesna metoda płatności dostępna od dzisiaj

Jak informuje Portal internetowy Onet.pl od dzisiaj w placówkach największej w Polsce sieci dyskontów Biedronka można dokonywać płatności przy pomocy aplikacji mobilnej iKASA. Obecnie aplikacja jest dostępna dla klientów, którzy mają konto bankowe w jednym z trzech banków:

  • Getin Bank
  • Alior Bank
  • Pekao z obsługą PeoPay

Jak możemy się dowiedziećm, Biedronka nie zaprzecza, że rozwiązanie jest odpowiedzią na długo oczekiwane płatności bezgotówkowe w tej sieci, ale jednocześnie jest skonstruowane w taki sposób, aby uniknąć opłat intercharge, które powstają przy płatnościach dokonywanych za pomocą kart płatniczych i kredytowych.

Klienci Aliora, Getin Banku i Pekao mogą iść na zakupy do Biedronki bez portfela choćby dzisiaj i za wszystko zapłacą przy pomocy swojego telefonu. Jak zapewniają twórcy tego rozwiązania, dzieki temu znikają wszystkie ewentualne koszty związane z dodatkowymi opłatami dla operatorów kart, a Biedronka wciąż może oferować swój towar w najniższych dyskontowych cenach. Jedynym obciążeniem mogą być ewentualne koszty transmisji danych powstające przy używaniu telefonu z wykorzystaniem Internetu.

Aplikacja w tej chwili działa już na większości systemów telefonii komórkowej to jest: Android, iOS, Symbian, BlackBerry, Bada oraz Java. Dzieki temu żeby z niej skorzystać nie trzeba mieć najnowszego smartfona, a telefony nieco starszej generacji także powinny sobie z nią poradzić.

Płacąc za zakupy przy kasie użytkownik/klient musi mieć aktywowaną wcześniej metodę płtności iKASA. Stojąc przy kasie loguje się do swojej aplikacji i podaje kasjerowi wygenerowany unikalny koszt dla swojej transakcji.

Twórcy rozwiązania zapewniają, że jest ono absolutnie bezpieczne i wydajne.

Zastanawiam się, kiedy Jeronimo Martins poszerzy współpracę o kolejne banki oraz ich rozwiązania dla płatności mobilnych. Co z obsługą IKO w PKO BP?

Czakając i przyglądając się sytuacji, obiecuję informować na bieżąco o jej rozwoju.

Źródło: biznes.onet.pl

Jak dotarliście do tej informacji?