4

Inteligo – konto prywatne

Inteligo

Konto osobiste lub jak kto woli konto prywatne Inteligo to internetowe konto bankowe prowadzone przez PKO BP, którego obsługę zapewnia Inteligo Financial Services S.A.

Konto Inteligo powstało na początku roku 2000 jako system bankowości elektronicznej stworzony przez  Inteligo Financial Services S.A., której inwestorem strategicznym pod koniec 2000 roku stał się jeden z największych banków niemieckich Bankgesellschaft Berlin AG. Konto zostało udostępnione klientom w maju 2001.

Ofertę usług jakie oferuje konto Inteligo wprowadzono na rynek 1 maja 2001. Wprowadzenie tego nowatorskiego jak na ówczesne czasy produktu finansowego było poprzedzone wielką kampanią reklamową w mediach. Podkreślano fakt, że w bankowości elektronicznej koszty związane z utrzymaniem wystawnych siedzib banku i utrzymywaniem licznego personelu można zredukować do zera, co umożliwia zaprezentowanie bardzo atrakcyjnych ofert oprocentowania. Podobnie postąpił mBank, rezygnując z otwierania placówek we wszystkich miastach Polski.

Największym plusem i zaletą – którą docenią na pewno starsi użytkownicy kont osobistych – Inteligo jest możliwość wpłacania pieniędzy oraz załatwiania spraw związanych z rachunkiem w placówkach banku PKO BP. Jako główny polski bank, posiada on największą ilość placówek w całej Polsce.

Inteligo łączy zatem zerowe opłaty za prowadzenie rachunku z komfortem posiadania placówek, niemalże wszędzie ( w moim przypadku mam placówkę terenową na swoim osiedlu).

Jak podaje Wikipedia, do końca 2001 roku Inteligo pozyskało ponad 107 tysięcy klientów. W 2006 roku Inteligo miało 530 tys. klientów (personel banku liczy ponad 100 osób), powierzone depozyty wynoszą ponad 1,8 mld zł, a kapitał akcyjny Inteligo Financial Services S.A. wynosi 99 528 069 zł.

Tyle słowem wstępu o samym banku. Konto osobiste – Inteligo oferuje swoim klientom następujące korzyści

  • 0 zł za prowadzenie konta,
  • 0 zł za przelewy krajowe przez Internet oraz zlecenia stałe – realizowane samodzielnie przez Internet,
  • 0 zł za wydanie karty i jej używanie przy miesięcznych, rozliczonych transakcjach bezgotówkowych wykonanych kartą od 100 zł,
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego, eService i BZ WBK

Pieniadze można wypłacać z ponad 3500 bezpłatnych bankomatów sieci PKO Banku Polskiego i BZ WBK, sprawia to, że praktycznie w każdym miejscu będziemy w stanie wypłacić pieniądze bez prowizji. Gdybyśmy jednak potrzebowali pełną swobodę, Inteligo oferuje wypłacanie pieniędzy z dowolnego bankomatu na zasadzie dodatkowo płatnego abonamentu.

Konto Inteligo nie jest podzielone na konta dedykowane danym grupom wiekowym, jeśli pasujesz do jednego z poniższych przypadków możesz swobodnie założyć konto osobiste w Inteligo.

  • indywidualne – dla jednej osoby,
  • wspólne – dla dwóch lub trzech osób,
  • dla osób małoletnich, jeśli ukończyły 13 lat,
  • dla obcokrajowców, jeśli są rezydentami w rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. „Prawo dewizowe”.

Skrócona tabela opłat i prowizji, pełna dostępna w PDFie do pobrania Tutaj.

Opłata/Prowizja w PLN

Operacja

Częstotliwość

Kanał dostępu

Dla kont ze średnim miesięcznym saldem do
49 999,99 PLN

Dla kont ze średnim miesięcznym saldem od
50 000,00 PLN

Otwarcie kontaJednorazowo

0

0

Prowadzenie kontaMiesięcznie

0

0

Wpływ w PLNKażda transakcja

0

0

Przelew/płatność w ramach
Banku 1
Każda transakcjaKanały samoobsługowe

0

0

Konsultant

4

4

Przelew/płatność na rachunek w innym banku (w tym do ZUS i US)Każda transakcja 2Kanały samoobsługowe

0

0

Konsultant

5

5