5

Inteligo to nie tylko konto osobiste

Inteligo

Mam rachunek w Inteligo od samego początku jego istnienia, kiedy usługa nie należała jeszcze do PKO Bank Polski. Zakładałem go jako prywatna osoba, bo było to jedno z pierwszych kont z obsługą internetową. Zrobiłem to z rekomendacji kolegi, który przy okazji zarobił jeszcze 50zł za polecenie. Rachunek był i jest bardzo prosty w obsłudze. Wprawdzie ROR nie jest oprocentowany, ale posiada za to sporo zalet. Najważniejsze spośród nich to:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za przelewy krajowe i zlecenia stałe o ile dokonujesz ich samodzielnie przez Internet
 • 0 zł za kartę (wydanie i używanie) o ile płacisz kartą i zrobisz transakcje na minimum 100 zł w miesiącu
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów PKO BP i BZ WBK

Można powiedzieć, że podobne warunki oferuje każdy współczesny bank. To prawda, ale to tylko najważniejsze korzyści oferowane przez Inteligo. Poza tym PKO BP dołączył sporo udogodnień dla użytkowników prywatnego konta w Inteligo. Widać, że bank stawia na prostotę i minimalizację kosztów dla osób które samodzielnie dokonują transakcji. Poniżej kilka najważniejszych udogodnień:

 • serwisy WWW dla transakcji i serwis mobilny inteligo
 • kanał SMS (a także poprzez komunikator lub e-mail) dla powiadomień o transakcjach
 • serwis telefoniczny – zautomatyzowany dla śledzenia transakcji i umożliwiający ich przeprowadzenie z pomocą konsultana

ROR w inteligo posiada równiez inne funkcjonalności, jak:

 • przelewy zagraniczne
 • przelewy krajowe
 • przelewy między własnymi rachunkami
 • wszelkiego rodzaju polecenia zapłaty i zlecenia stałe (z opcją ustawiania czasu obowiązywania)
 • przelewy QuickMoney (natychmiastowe przelewy do innych użytkowników Inteligo)
 • przelewy MobileMoney – natychmiastowe i darmowe przesłanie pieniędzy dla innego posiadacza Inteligo z podaniem wyłacznie jego numeru telefonu
 • EmailMoney – działa identycznie jak MobileMoney, wystarczy znać jedynie email osoby do której chcesz przesłać pieniądze
 • CardMoney – podobnie jak w poprzednich funkcjonalnościach musisz znać jedynie numer karty debetowej osoby której przesyłasz pieniądze
 • invoobill – usługa pozwalająca regulować płatności na podstawie faktur i rachunków automatycznie wysyłanych do Inteligo

Dla potwierdzenia każdej transakcji w Inteligo używa się unikalnych kodów wygenerowanych dla każdej transakcji osobno. Tutaj bank daje trzy rżne narzędzia jak karty kodów (ze zdrapkami dla każdego kodu), kody SMS (oczywiście darmowe), albo token (czyli specjalna aplikacja generująca kody dla transakcji)

W każdym przypadku możesz otrzymywać natychmiastowe powiadomienie SMS o dokonanej transakcji, dzięki czemu nie umknie ci żadna płatność lub wpływ na konto.

Subkonta w Inteligo

Jedną z najfajniejszych funkcjonalności przypisanych do Inteligo jest możliwość zakładania dodatkowych subkont w ramach rachunku głównego działających na zasadzie konta ROR albo rachunku oszczędnościowego. Co więcej dla subkonta ROR mozna przypisać swoją kartę debetową.Pozwala to mieć absolutna pewność, że pieniądze, z których możesz skorzystać dzięki karcie mogą być całkowicie limitowane przez ciebie. Po prostu przelewasz w ramach własnego konta kwotę, która ma być dostępna przy uzyciu karty.

Można z tego udogodnienia skorzystać także dając dziecku leketroniczne kieszonkowe. Wyrabiasz dla niego drugą kartę i traktując ja jako pre-paid wpłacasz na subkonto swojej pociechy kieszonkowe z których może korzystać w uzgodniony z rodzicem sposób.

Inne korszyści w Inteligo

Rachunek pozwala także na uzyskanie karty kredytowej, posiada wbudowane konto oszczędnościowe ooraz pakiet inwestycyjnych narzędzi jak lokaty, rachunek maklerski, fundusze inwestycyjne, OFE.

Dopełnieniem ROR tego jednego z najstarszych w Polsce internetowego banku, jest możliwość doładowania telefonów, a także skorzystanie z bogatej oferty ubezpieczeniowej.

Korzystając z prywatnego rachunku w Inteligo i dokonując transakcji samodzielnie, większość opłat jest wyzerowana, jednak oczywiście nie wszystko jest za darmo. Pełną tabelę opłat znajdziesz tutaj.

Inteligo to nie tylko konto osobiste.

Konto firmowe

W ofercie PKO Banku Polskiego dla posiadaczy Inteligo prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą funkcjonuje również bardzo nowoczesne konto firmowe.

Rachunek działa bardzo podobnie do konta osobistego, umożliwiając także szybkie i sprawne dokonywanie opłat do ZUS i Urzędu Skarbowego.