5

Konto dla Młodych w PKO BP

Konto za ZERO

Obecnie bardzo niewiele instytucji bankowych oferuje prawdziwie korzystne w działaniu instrumenty finansowe przeznaczone dla ludzi młodych. Jednym z liderów w Polsce w tym zakresie jest Bank PKO BP. Poza klasycznym sub-kontem dla dzieci bank ten proponuje od 10.01.2014 r. tak zwane „Konto dla Młodych”. Jest to nowoczesny rachunek przeznaczony dla studentów albo absolwentów wyższych uczelni w wieku od 18 do 26 lat.

PKO Bank Polski proponuje dopasowane do współczesnych realiów warunki prowadzenia i obsługi konta licząc na to, że młodzi ludzie nie tylko sie do niego przyzwyczają lecz także je polubią i jako narybek na rynku pracy pozostaną użytkownikami rachunków.

Od dawna wiadomo, że nie ma bardziej wymagającej i bezkompromisowej grupy społecznej niż młodzież dlatego Bank PKO BP w ramach „Konta dla Młodych” oferuje:

  • 0 zł za konto bez żadnych warunków (wystarczy że masz od 18 do 26 at)
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą
  • 0 zł za kartę debetową (wystarczy zrobić 5 transakcji w ciągu miesiąca)
  • 0 zł za przelewy internetowe – krajowe
  • 0 zł za pakiet 5 SMS w ramach usługi powiadomień przy pomocy SMS

Poza tym bank proponuje kredyt odnawialny także z opłatą 0 zł za jego udzielenie!!!

Do tego w ofercie można znaleźć wiele ciekawych instrumentów zachęcających do oszczędności. Jednym z nich jest tak zwane AUTOOSZCZĘDZANIE. Można tutaj sobie wybrać kilka sposobów zasilania konta oszczędnościowego. Są to:

  • przelew procentowej kwoty od wartości każdej transakcji (np. 6%)
  • przelew stałej kwoty od każdej transakcji – na przykłąd 5 zł
  • przelew końcówki (zaokrąglenia) kwoty każdej transakcji do pełnych złotych.

Konto można obsługiwać zarówno internetowo jak i mobilnie dzięki współpracującej z rachunkiem aplikacji IKO.

Atrakcyjnym dopełnieniem dla rachunku jest możliwość skorzystania z dodatkowych funduszy. W każdej chwili można uruchomić bez zbędnych formalności dopuszczalne saldo debetowe do 500 zł albo kredyt odnawialny nawet do 100.000 zł.

Bank ponadto obiecuje wielki pakiet ofert rabatowych przy korzystaniu z rachunku. Ja sam nie miałem możliwości skorzystać z tak doposażonych instrumentów finansowych jak Konto dla Młodych z debetem oraz tak dużą ilością udogodnień, a teraz niestety już mam znacznie więcej lat aby móc do niego przystąpić.

Myślę jednak że na Polskim rynku kont bankowych takie warunki to wciąż ewenement na który warto zwrócić uwagę.