5

Konto dla Młodych w PKO BP

Konto za ZERO

Obecnie bardzo niewiele instytucji bankowych oferuje prawdziwie korzystne w działaniu instrumenty finansowe przeznaczone dla ludzi młodych. Jednym z liderów w Polsce w tym zakresie jest Bank PKO BP. Poza klasycznym sub-kontem dla dzieci bank ten proponuje od 10.01.2014 r. tak zwane „Konto dla Młodych”. Jest to nowoczesny rachunek przeznaczony dla studentów albo absolwentów wyższych uczelni w wieku od 18 do 26 lat.

PKO Bank Polski proponuje dopasowane do współczesnych realiów warunki prowadzenia i obsługi konta licząc na to, że młodzi ludzie nie tylko sie do niego przyzwyczają lecz także je polubią i jako narybek na rynku pracy pozostaną użytkownikami rachunków.

Od dawna wiadomo, że nie ma bardziej wymagającej i bezkompromisowej grupy społecznej niż młodzież dlatego Bank PKO BP w ramach „Konta dla Młodych” oferuje:

  • 0 zł za konto bez żadnych warunków (wystarczy że masz od 18 do 26 at)
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą
  • 0 zł za kartę debetową (wystarczy zrobić 5 transakcji w ciągu miesiąca)
  • 0 zł za przelewy internetowe – krajowe
  • 0 zł za pakiet 5 SMS w ramach usługi powiadomień przy pomocy SMS

Poza tym bank proponuje kredyt odnawialny także z opłatą 0 zł za jego udzielenie!!!

Do tego w ofercie można znaleźć wiele ciekawych instrumentów zachęcających do oszczędności. Jednym z nich jest tak zwane AUTOOSZCZĘDZANIE. Można tutaj sobie wybrać kilka sposobów zasilania konta oszczędnościowego. Są to:

  • przelew procentowej kwoty od wartości każdej transakcji (np. 6%)
  • przelew stałej kwoty od każdej transakcji – na przykłąd 5 zł
  • przelew końcówki (zaokrąglenia) kwoty każdej transakcji do pełnych złotych.

Konto można obsługiwać zarówno internetowo jak i mobilnie dzięki współpracującej z rachunkiem aplikacji IKO.

Atrakcyjnym dopełnieniem dla rachunku jest możliwość skorzystania z dodatkowych funduszy. W każdej chwili można uruchomić bez zbędnych formalności dopuszczalne saldo debetowe do 500 zł albo kredyt odnawialny nawet do 100.000 zł.

Bank ponadto obiecuje wielki pakiet ofert rabatowych przy korzystaniu z rachunku. Ja sam nie miałem możliwości skorzystać z tak doposażonych instrumentów finansowych jak Konto dla Młodych z debetem oraz tak dużą ilością udogodnień, a teraz niestety już mam znacznie więcej lat aby móc do niego przystąpić.

Myślę jednak że na Polskim rynku kont bankowych takie warunki to wciąż ewenement na który warto zwrócić uwagę.

 

Jak dotarliście do tej informacji?