5

Konto internetowe dbNET za darmo z limitem kredytowym

Deutsche Bank proponuje swoim klientom darmowe konto internetowe pod nazwą dbNET. Jest to bardzo ciekawy produkt, który posiada kilka istotnych zalet. Jak większość (a obecnie już prawie wszystkie) także i to konto internetowe zakłada się za darmo. Również prowadzenie konta jest zwolnione z opłat.

W ramach rachunku klient otrzymuje za darmo kartę VISA Electron, dzięki której można wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie bez opłat.  Deutsche Bank oferuje do rachunku także darmowe przelewy przez Internet w PLN a także możliwość uzyskania limitu kredytowego nawet do 50 000 zł.

Konto internetowe dbNET powiązane jest także z rachunkiem oszczędnościowym na 3% o ile kwota na tym rachunku nie przekroczy 10 000 zł (powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 1,5% w skali roku). dbNET to jedna z bardziej interesujących ofert na współczesnym rynku ROR-ów, ponieważ uzupełnia ją możliwość przyznania limitu kredytowego przypisanego do rachunku.

Poniżej opisuję najważniejsze cechy rachunku internetowego dbNET w Deutsche Bank:

 • 0 zł za otwarcie rachunku i za jego prowadzenie
 • darmowa wypłata środków we wszystkich bankomatach na świecie
 • 0 zł za wydanie karty debetowej VISA Electron

Bank chwali się również łatwą obsługą konta poprzez Internet (db easyNet) lub przez telefon (Teleserwis). Klient ma dostęp do swoich zasobów w banku przez 24h na dobę.

dbnet-kartaKarta VISA Electron wydana do konta umożliwia: bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie, kontrolę stanu konta w bankomatach, wygodne płatności za zakupy i usługi, bezpieczne i szybkie zakupy w Internecie. Karta pozwala także na korzystanie z bogatego programu rabatów i zniżek w Złotej Strefie Visa. Konto dbNET ma wbudowaną opcję generowania bezpłatnych elektronicznych wyciągów w systemie bankowości elektronicznej raz w miesiącu. Takie rozwiązanie pozwala nie drukować wyciągów, co ważne dla osób, które z uwagi na ekologię wyznają pogląd, że nie ma sensu zużywać papieru, gdy można korzystać z elektronicznych dokumentów.

Aby założyć konto w dbNET musisz:

 1. wypełnić wniosek internetowy
 2. podpisać umowę dostarczoną przez kuriera
 3. można zacząć korzystać z konta

Generalnie jak każde dobre konto internetowe większość podstawowych funkcjonalności jak zakładanie, prowadzenie czy przelewy w PLN są zwolnione z opłat. Pełną tabelę opłat można znaleźć tutaj.

Sprawdź też pozabankowe możliwości finansowania.

Niewątpliwie DeutcheBank w ramach dbNET ma jeszcze wiele do zrobienia odnośnie dostępnych narzędzi. Myślę tu o natywncyh aplikacjach mobilnych na główne platformy. Braki te rekompensują jednak różne inne atrakcyjne zachęty ze strony banku takie, jak całkiem spory i bardzo korzystny limit kredytowy. W ramach dbNET bez przedstawiania żadnych dokumentów o dochodach można uzyskać w łatwy sposób limit kredytowy w wysokości 3 700 zł. W przypadku większych potrzeb Deutchebank przewisuje limit kredytowy do 50000 zł dla posiadaczy dbNET jednak po uprzednim przedstawieniu bankowi swoich możliwości kredytowych.

LIMIT kredytowy w dbNET

 • Po założeniu rachunku, aby uzyskać limit kredytowy trzeba udać się do jednego z oddziałów Deutschebanku
 • Po uzyskaniu limitu uruchomienie dodatkowych środków następuje automatycznie w przpadku braku wolnych środków na rachunku
 • Limit kredytowy dostępny jest w walutach PLN lub EUR
 • Okres kredytowania w ramach limitu: bezterminowo
 • Stopa procentowa zmienna
 • Płatność odsetek – miesięczna
 • Wcześniejsza spłata – możliwa w każdej chwili

Wisienką na torcie dla konta dbNET jest bardzo  korzystnie oprocentowany na 3% w skali roku rachunek oszczędnościowy. Daję temu rachunkowi ocenę 5 licząc na jeszcze więcej korzyści w przyszłości oraz na poprawę obsługi poprzez urządzenia mobilne.

Jak dotarliście do tej informacji?