5

Konto osobiste z Lwem – Direct

ING Bank Śląski - Direct z Lwem

Reklama banku ING Bank Śląski głosi, że Direct z Lwem to najwygodniejsze konto w Polsce. Czy rzeczywiście tak jest? Warto się przyjrzeć ofercie jednego z najbardziej reklamowanych ROR-ów w naszym kraju. Choćby po to, aby ocenić czy warto do niego przystąpić i czego się spodziewać.

Bank proponując konto Direct (jak sama nazwa wskazuje) stawia na samoobsługę. Zatem im więcej robisz sam, tym mniej płacisz. Bo komu masz płacić – sobie?

Ale zacznijmy od najważniejszych parametrów konta osobistego Direct z Lwem:

 • 0 zł za założenie i prowadzenie rachunku (za wyjątkiem wpłat i wypłat w okienku banku)
 • 0 zł za wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego (na szczęście jest ich dość dużo)
 • 0 zł za usługę Cashback, czyli wypłacenie pieniędzy z konta w kasie w sklepie
 • 0 zł za przelewy na terenie kraju (oczywiście nie za te ekspresowe)
 • 0 zł za utrzymanie karty płatniczej VISA – pod warunkiem, że płacisz za zakupy kartą

Do każdego rachunku dołączony jest pakiet narzędzi finansowych, które ułatwiają operowanie środkami finansowymi oraz zarządzanie samym kontem. Najważniejsze to:

Karta płatnicza VISA - hybrydowa, z anteną, chipem i paskiem magnetycznym

Karta płatnicza VISA

Karta pozwala na darmowe wypłaty w dowolnym bankomacie w Polsce. Jeżeli potrzebujesz wpłacić pieniądze na konto, możesz również użyć karty korzystając z jednego z wielu na terenie kraju wpłatomatów ING. Wszystkie wpłaty poprzez sieć wpłatomatów są zwolnione z opłat.

Bank wysyła kartę w momencie kiedy kończy się ważność dotychczasowej twojej karty. Nie trzeba składać zamówienia. Karta jest wygodnym narzędziem płatnicznym. Dzięki niej możesz płacić zbliżeniowo do kwoty 50 zł albo z autoryzacją za pomocą PIN, dla kwot powyżej 50 zł.

Karta płatnicza ING VISA pozwala także kupować przez Internet. Jest dobrze opisana, zawiera informacje na temat numeru karty, czasu wygaśnięcia ważności oraz tzw CVV, czyli podany na rewersie 3-cyfrowy kod zabezpieczający.

Bank utrzymuje Twoją kartę za darmo, o ile dokonujesz nią odpowiedznią ilość zakupów. Tu, uwaga: Jeżeli ilość transakcji przy pomocy karty w miesiącu nie przekroczy 200 zł bank potrąci za jej utrzymanie 7 zł y Twojego konta.

Skrócona tabela prowizji dla karty ING VISA dla konta Direct z Lwem
Wydanie karty ze standardowym wizerunkiem0 zł
Wydanie karty Moja Karta ING – z własnym zdjęciem15 zł
Zmiana wystroju karty ze standardowego na Moja Karta ING15 zł
Opłata za utrzymanie karty [transakcje na minimum 200 zł od 29 dnia miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca]0 zł/miesiąc
Opłata za utrzymanie karty [transakcje poniżej 200 zł od 29 dnia miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca]7 zł/miesiąc
Transakcje bezgotówkowe0 zł
Wypłata w bankomatach ING0 zł
Wypłata w bankomatach innych banków0 zł
Wypłata w ramach Cashback0 zł

 

Aplikacja mobilna na Adroid i iPhoneAplikacja mobilna na Android i iPhone

Narzędzie nazywa się ING BankMobile. Jest oczywiście całkowicie bezpłatne, do pobrania w AppStore i Google Play. Charakteryzuje się dość przejrzystym wygodnym interfejsem, poręcznym systemem nawigacji.

Pozwala na całkiem sporo operacji poziomu smartfona. To, co możesz zrobić za pomocą telefonu to: przelewy (dowolny, do zdefiniowanego dostawcy, całkiem zdefiniowany), spłata zadłużenia karty kredytowej, sprawdzenie stanu rachunku, historii operacji w ramach konta.

Za pomocą telefonu możesz też założyć lub zarządzać OKO (Otwartym Kontem Oszczędnościowym).

Bardzo wygodną funkcją jest możliwość zlokalizowania najbliższego bankomatu, oddziału banku. Za pomocą aplikacji możesz też szybko i bezpiecznie zastrzec kartę w przypadku jej zagubienia lub kradzieży.

Finansometr – zamiast excela

Narzędzie pozwala zarządzać w sposób świadomy swoimi wydatkami. Dzięki tej prostej aplikacji wbudowanej w konto osobiste, możesz na bieżąco kontrolować zarówno swoje przychody jak i wydatki. Finansometr grupuje rozchody w kilka kategorii predefiniowanych. Są to wydatki na różne cele takie jak:

 • zakupy – żywność
 • paliwo
 • opłaty mieszkaniowe, np. rachunki za energię
 • rozrywka

Możesz również stworzyć swoje własne kategorie dla Finansometru, dzięki czemu bez problemu zarządzasz własnymi finansami. Najważniejszą funkconalnością, wbudowaną w to przydatne narzędzie, jest możliwość uczenia się. Po kilku miesiącach twoje konto osobiste już „samo wie”, na co, w jakich ilościach wydajesz pieniądze i pozwala ci w 100% kontrolować wydawanie pieniędzy z konta.

Poza opisanymi powyżej narzędziami i aplikacjami bank oferuje jeszcze wiele innych zachęt do otwarcia rachunku osobistego Direct. Należą do nich:

 • OKO – Otwarte Konto Oszczędnościowe z wyższym oprocentowaniem niż na ROR, obecnie przekraczającym nawet 3,5% w skali roku
 • Smart Saver – podręczne subkoto oszczędzające niejako przy okazji, za to łatwo dostępne
 • Zniżka na ubezpieczenia komunikacyjne Liberty Direct -10%
 • System lojalnościowy Bankujesz – Kupujesz pozwalający na zakup różnych produktów za zgromadzone punkty.

Niezaleznie od tych wszystkich korzyści trzeba przyznać, że oferta ING, jak chodzi o osobiste konto Direct z Lwem, to niewątpliwie jedno z najbardziej wygodnych kont w Polsce i na pewno najtańszych w użyciu, o ile ktoś nie zamierza korzystać zbyt często z obsługi w bankowym okienkum za to na codzień używa karty płatniczej i robi operacje przez Internet.