5

Konto oszczędnościowe

Proste konto w Meritumbank

Konto oszczędnościowe w MeritumBank to moim zdaniem najlepsze konto oszczędnościowe dostępne na rynku. Używam go od paru lat i zawsze przez ten czas przebijali swoją ofertą oprocentowania inne banki. Proszę wziąć pod uwagę, że to konto jest kontem pełnowartościowym, którego oprocentowanie na 5 czerwca 2013 roku wynosi 4.1%

Mam tu na myśli fakt, że kilka dużych banków oferuje np. 5% ale na tak zwany start do kwoty np. 5000zł i tylko na 3 miesiące. Potem oprocentowanie ich lokat potrafi być żenująco niskie. Uważajcie na takie praktyki banków.

Inną popularną praktyką mamienia klientów wysokimi wartościami % jest tak zwany procent złożony.  Pewnie widzieliście oferty, które oferują 12% w skali roku z * (gwiazdką). Drobnym druczkiem napisano pod taką ofertą, że 12% jest w ostatnim roku lokaty a lokata zaczyna się od 1% i rośnie co miesiąc o daną wartość. Efektywnie takie konto oszczędnościowe da nam mniej niż sztywne 4.2%

Podsumowanie konta oszczędnościowego od MeritumBanku.

Konto Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy z miesięczną kapitalizacją, z którego w dowolnej chwili można wypłacać środki bez utraty odsetek.

  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
  • 4,1%* w skali roku już od pierwszej złotówki
  • Możliwość założenia nawet do 5 kont oszczędnościowych
  • Brak wymogu minimalnej wpłaty do założenia konta
  • Możliwość przelewów wewnętrznych przez Internet i telefon
  • 0 zł za pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym (10 zł za kolejny przelew w miesiącu)
 Pamiętaj, że do otwarcia konta oszczędnościowego w MeritumBanku nie musisz otwierać konta osobistego oraz nie musisz wychodzić z domu. Wszystkim zajmie się kurier albo potwierdzenie przelewu z innego banku, w którym posiadasz konto. Na co czekasz? Kliknij tutaj i Załóż najlepsze konto już teraz.

Jak dotarliście do tej informacji?