4

Konto SuperOszczędnościowe w Citi handlowym to nadal 3,5 procent

Słyszymy, że w wyniku zachowania kursów walut, wskaźników inflacyjnych oraz kolejnych eksperymentów Rady Polityki Pieniężnej (RPP) banki w Polsce obniżają oprocentowanie rachunków oszczędnościowo rozliczeniowych (ROR). W tej chwili już zostało niewiele takich które utrzymują próg powyżej 3% w skali roku. Dlatego tym bardziej cieszy że Citi handlowy pozostaje wciąż na pułapie 3,5%. Na dzisiejsze wrunki to całkiem nieźle.

Ale przyjrzyjmy się innym parametrom Konta SuperOszczędnościowego. Czym bank może nas zachęcić do skierowania strumienia naszych pieniędzy w ich stronę?

  • 3,5% w skali roku (ważne: do kwoty 30 000 zł, powyżej tej kwoty już tylko 1%)
  • Oprocentowanie nie nalicza się w miesiącach w których się wypłaca środki
  • 0zł za otwarcie Konta SuperOszczędnościowego
  • 0zł za prowadzenie dodatkowych rachunków walutowych
  • 0zł za prowadzenie rachunku (ważne: trzeba w miesiącu dokonać transakcji na 500zł za pomocą karty podpiętej do CitiOne, albo na rachunek osobisty wpłać wynagrodzenie minimum 2000zł/miesiąc)
  • 0zł za pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu, kolejne za 10zł
  • 0zł za pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu, kolejne za 10zł
  • 0zł za dostęp do Citibank Online
  • 0zł za dostęp poprzez CitiPhone

Dla dokładnej analizy tabeli opłat pobieranych przez bank zajrzyj tutaj.

Citi Bank handlowy zapowiada obniżkę oprocentowania od 4 listopada 2013 na Koncie SuperOszczędnościowym do poziomu 3,03%. Nie jest to wiadomość która może cię uszczęśliwić, ale zawsze to jednen z niewielu już teraz rachunków oszczędnościowych, który pozostaje na pułapie ponad 3%. Szczegółową tabelę oprocentowania po 4 listopada bank opublikował tutaj.

Walka o klienta w tej chwili przybiera zupełnie nową formę. Banki prześcigają się w promocjach kont za pomocą instrumentów pozafinansowych: obdarowując prezentami, dając specjalne ubezpieczenia oraz inne rozwiązania. Wiele banków stawia także na bardzo współczesne aplikacje mobilne. Podobnie robi Citi bank handlowy pilnując jednocześnie aby Konto SuperOszczędnościowe zachowało nadal pułap oprcentowania ponad 3%.

Sumując wszystkie za i przeciw temu rachunkowi z całą konsekwencją stawiam mu ocenę 4 i będe obserwował jego ewolucję w czasie.