mBank z nową ofertą Premium

Już wkrótce rozpocznie się zapowiadany wcześniej proces zmiany marki mBanku, która docelowo zastąpi nazwy BRE i MultiBanku. Jednym z jego elementów jest modyfikacja oferty, tak by adresowała potrzeby różnych segmentów klientów. W najbliższych dniach wachlarz produktów mBanku zostanie poszerzony o Ofertę Premium, skierowaną do zamożnych. Bank umożliwi też wszystkim klientom korzystanie z placówek MultiBanku.

Od 4 czerwca klienci mBanku będą mogli korzystać nie tylko z najpopularniejszego na rynku bezpłatnego rachunku internetowego, ale też nowych, prestiżowych produktów. W ramach zmian, do oferty banku wprowadzone zostaną trzy dodatkowe rachunki, uzupełnione o ofertę nowych kart płatniczych.

Z myślą o zamożnych klientach, bank przygotował mKONTO Aquarius i mKONTO Aquarius Intensive. W ramach tych rachunków bank zaoferuje klientom, m.in.: nieograniczony dostęp do placówek bankowych, możliwość korzystania z bezpłatnych bankomatów na świecie oraz preferencyjne warunki kredytowo-inwestycyjne, a także opiekę osobistego doradcy.

Wachlarz kart płatniczych poszerzony zostanie natomiast o dwie prestiżowe karty debetowe: MasterCard Aquarius i jej odpowiednik wydawany przez organizację płatniczą Visa, a także „czarną” kartę kredytową World Elite MasterCard. Ta ostatnia to pierwszy tak elitarny „plastik” na półce kart płatniczych mBanku. Dotychczas najwyżej pozycjonowanymi kartami, dostępnymi dla klientów mBanku, były srebrne karty MasterCard Miles&More Premium oraz Visa Platinum.

– Naszym celem jest połączenie ofert dostępnych do tej pory pod różnymi markami BRE w jedną uniwersalną propozycję, dopasowaną do wymagań różnych klientów. W pierwszej kolejności oferta mBanku poszerzona zostanie o produkty prestiżowe, skierowane do zamożnych, co uwarunkowane jest obecną strukturą klientów bankowości detalicznej BRE Banku – mówi Cezary Kocik, wiceprezes BRE Banku ds. bankowości detalicznej.

Obecnie w mBanku obsługiwanych jest ponad 300 tys. zamożnych Polaków (z dochodami przekraczającymi 5 tys. zł netto/mies. lub posiadający depozyty w wysokości powyżej 100 tys. zł). A zamożni stanowią ponad 10 proc. wszystkich klientów bankowości detalicznej (to blisko ¼ klientów affluent na rynku).

Znana oferta w polepszonej wersji

Podczas tworzenia Oferty Premium, bank wykorzystał doświadczenie zdobyte w MultiBanku (banku, który powstał 2001 roku po to by obsługiwać zamożnych Polaków, 2012 roku uznany został za najlepszy bank tradycyjny wg rankingu „Newsweeka”). Emanacją tego działania są nowe rachunki, np. mKONTO Aquarius, nawiązujący do oferty MultiBanku (MultiKonto Aquarius).

– Inspiracja MultiBankiem to czytelny sygnał, że po stworzeniu jednego, uniwersalnego banku w strukturach Grupy BRE będziemy korzystać z dotychczasowych doświadczeń w zakresie współpracy z zamożnymi klientami – do tej pory z powodzeniem obsługiwanymi pod marką MultiBanku – wyjaśnia Cezary Kocik. – Nowe rachunki, dostępne w mBanku od czerwca, będą podobne do funkcjonujących dziś w MultiBanku, ale nie identyczne, ponieważ rozbudowaliśmy je o nowe rozwiązania. Docelowo chcemy bowiem, by produkty te stały się dobrą alternatywą dla zamożnych klientów, obsługiwanych dziś zarówno przez MultiBank, jak i mBank – tłumaczy wiceprezes BRE Banku.

Oprócz dotychczasowych wyróżników, znanych z MultiBanku, mKONTO Aquarius i mKONTO Aquarius Intensive wyposażone zostały w dodatkowe przywileje, tj. Concierge Aquarius czy indywidualnego Opiekuna Klienta na mLinii mBanku, z którym klient będzie mógł w każdej chwili porozmawiać (będzie znał jego numer telefonu i e-mail). Posiadacze rachunków ze słowem Aquarius w nazwie zyskają także dostęp do unikatowego na rynku europejskim programu rabatowego mOKAZJE, w ramach którego klient otrzymuje rabaty dopasowane do jego potrzeb (więcej na temat mOKAZJI).

Nadal eKONTO za zero

– Co ważne, bank nie zmieni też podstawowej oferty. Nadal naszym flagowym rachunkiem będzie eKONTO za 0 zł, jednak klienci będą mieli więcej możliwości, by korzystać z propozycji banku – deklaruje Cezary Kocik.

Kilka tygodni temu bank umożliwił dostęp do nowego internetowego rachunku z bezpłatnymi bankomatami w pakiecie, a od czerwca klienci będą mogli załatwiać swoje sprawy finansowe nie tylko przez internet, ale także w placówkach MultiBanku.

Dla tych klientów, którzy postanowią aktywnie korzystać z tej możliwości, bank stworzył jeszcze jeden rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy – mKONTO Multi. Dzięki niemu klient zyska m.in. niższe niż standardowo stawki za realizację transakcji w placówce banku oraz bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce.

W ofercie mBanku pozostanie również bezpłatny rachunek dla firm mBiznes Konto – z tą różnicą, że już za chwilę będą mogli z niego skorzystać także przedsiębiorcy prowadzący spółki z o.o., stowarzyszenia rejestrowe, czy wspólnoty mieszkaniowe (dotychczas podmioty te nie miały takiej możliwości). W przyszłości bank planuje też poszerzyć ofertę kont firmowych o kolejne rachunki – spersonalizowane pod kątem prowadzonej przez przedsiębiorstwo działalności.

Źródło: media.brebank.pl