4

Nordea Ulubione

W norweskim banku Nordea od wczoraj możecie zobaczyć w ofercie kont osobistych nowy produkt, jakim jest konto Ulubione, które jak rozumiem ma zastąpić konto Spektrum. Oferuje ono praktycznie to samo co Spektrum plus dodatkowe rzeczy jakich stare konto bankowe nie oferowało. Co zatem znajdziemy w koncie osobistym Ulubione:

 

  • bezpłatne prowadzenie konta,
  • bezpłatna karta debetowa Visa z funkcjonalnością payWave,
  • bezpłatne wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce i za granicą,
  • bezpłatne wpłatomaty Nordea,
  • bezpłatne przelewy krajowe za pośrednictwem bankowości elektronicznej Netbank i Bankowości Mobilnej,
  • bezpłatny dostęp do konta 24h na dobę za pośrednictwem bankowości elektronicznej Netbank oraz Bankowości Mobilnej,
  • możliwość skorzystania z wielu usług dodatkowych m.in. bezpłatnego rachunku oszczędnościowego Progres, bezpłatnych powiadomień sms, kredytu w rachunku,
  • szybkie otwarcie konta online – bez kuriera, bez podpisywania papierowej umowy, bez wychodzenia z domu.

Tak więc konto osobiste Ulubione to brak kosztów związanych z prowadzeniem konta, użytkowaniem karty płatniczej oraz wypłatą pieniędzy z bankomatów. Oferuje wygodę poprzez dostęp do własnego konta przez: Internet, telefon oraz sieć oddziałów. Cechuje go je bezpieczeństwo osiągnięty przez  bezpłatny pakiet bankowości elektronicznej o najwyższym poziomie zabezpieczeń. Posiadacze konta mają bezpłatne wyciągi i potwierdzenia realizacji przelewów, bezpłatne powiadomienia o rachunku przez SMS oraz większe możliwości dzięki udziałowi w programie lojalnościowym Nordea Benefit.

Co najważniejsze konto można otworzyć szybko bo już w 24 godziny ! Wystarczy skorzystać z formularza online i skorzystać z weryfikacji danych osobowych poprzez przelew z innego posiadanego konta. Jeśli zatem cenisz sobie jakość jaką oferują skandynawskie konta bankowe to nowe konto osobiste Ulubione jest dla Ciebie !

Ważna informacja dla obecnych klientów kont Spektrum, Nordea za operację zmiany konta osobistego z Spektrum do Ulubione pobiera jednorazową opłatę w wysokości 50zł ! Trzeba zatem rozważyć, czy operacja się opłaci. Jeśli tak jak ja macie kredyt hipoteczny we franku i nie używacie tego konta na co dzień, to ta opłata może się opłacić. Wynika to z tego, że miesięcznie bank pobiera 11zł (sic!) opłaty za konto oraz 3zł za kartę. Chyba, że wpływy z 3 ostatnich miesięcy będą na poziomie 1500zł (moja rata jest znacznie mniejsza, więc musiałbym wpłacać więcej potem to wypłacać na inne konto, upierdliwe !).

 

Jak dotarliście do tej informacji?