Nowy panel iPKO – opis funkcjonalny

Już od ponad 2 miesięcy klienci iPKO mogą korzystać z nowego panelu zarządzania kontem.

Panel pozwala na łatwe zarządzanie rachunkami bieżącymi i oszczędnościowymi jak:

  • Konto za Zero
  • PKO Konto bez granic
  • Superkonto oszczędne
  • PKO Konto Pogodne
  • PKO Konto Aurum

Można się do niego zalogować na 2 sposoby: na przykład poprzez stary panel wybierając później opcję Nowe iPKO jak na rysunku poniżej.

nowe-iPKO-button

Można także skorzystać z tymczasowego adresu do logowania: https://www.ipko.pl/nowe/. Jest tylko kwestią czasu, kiedy Bank zastąpi stary interfejs nowym. Cóż… najwyższy czas.

Po wejściu pierwsze, co rzuca się w oczy to bardzo nowoczesny design. Konkretne sekcje operacji i podglądów poukładane są w logiczną całość.

Najbardziej górna część panelu w zasadzie wcale się nie zmieniła. Znajdziesz tam link powrotny do starego panelu, swoje dane osobowe i przycisk „wyloguj”, niżej: Wiadomości, Ustawienia (głębiej: profile, uprawnienia, czy kanały dostępu do rachunków, autoryzacja etc.) i oczywiście Czas do końca bieżącej sesji z ikonką odświeżenia jeżeli potrzebujesz go więcej podczas wykonywanych operacji.

I to tyle jak chodzi o stare podejście do tematu. Od kolejnej linijki poniżej zmiany są już potężne. Wszystko jest poukładane w logiczną funkcjonalnie całość. Zaczynając od głównego menu: Strona główna, Transakcje, Rachunki, Karty, Lokaty, Kredyty, Inwestycje, Ubezpieczenia, IKO, Oferta dla Ciebie.

Poniżej po prawej stronie znajdziesz przełącznik rachunków z nazwami i numerami, potem blokady na koncie, saldo i dostępne środki.

Bardzo fajnie prezentuje się umieszczone nieco niżej zestawienie ostatnich transakcji pokazujące wszystkie najważniejsze informacje i po najechaniu kursorem pokazujące najważniejsze operacje dla danej pozycji. Możesz z łatwości podejrzeć szczegóły danej operacji, wykonać przelew na dany rachunek, pobrać dokument PDF z potwierdzeniem danej transakcji, lub przefaksować go pod podany numer jeśli komputer masz wyposażony w odpowiedni modem.

Poniżej ostatnich transakcji znajdziesz panel do zrobienia przelewu dla zdefiniowanego odbiorcy. Tu znowu miła niespodzianka: w rozwijanej liście znajdziesz wyżej najczęściej wybieranych odbiorców i ich rachunki oraz przelew dowolny. Po wybraniu odbiorcy możesz od razu wybrać rachunek z jakiego ma się dokonać przelew oraz wpisać kwotę jaką chcesz przelać. Wszystko w tym samym ekranie bez potrzeby przechodzenia na kolejne podstrony serwisu WWW.

Po prawej reklama w karuzeli. Trzeba przyznać że PKO BP nie przesadza z agresywną reklamą swoich kart kredytowych czy innych form kredytów. Wszystko jest wyważone graficznie i nie przeszkadza w operacjach na rachunku.

Niżej podsumowania globalnie stanu rachunków i bieżących niezrealizowanych jeszcze operacji.

Każda pozycja głównego menu po kliknięciu rozwija listę podopcji w postaci „tapowalnych” przycisków co ułatwia nawigację na tablecie i smartfonie. Nie wszystkie opcje głównego menu obecnie działają w nowym designie: Inwestycje, Ubezpieczenia czy obsługę IKO twórcy serwisu prawdopodobnie muszą jeszcze dopracować bo obecnie po ich wybraniu pojawia się komunikat że zostanie się przekierowanym na starszy panel dla tych opcji. Sądzę jednak że to kwestia kilku miesięcy jak PKO BP powiadomi wszystkich klientów korzystających z internetowych kanałów dostępu, że stary serwis zostanie wyłączony i wszystkie operacje łącznie z oszczędnościami inwestycjami będzie można obsłużyć z poziomy nowego rozwiązania.

Podsumowując musze powiedzieć, że Bank PKO BP bardzo efektownie dogania XXI wiek, ale jako jeden z głównych graczy na polskim rynku to jak już pisałem na początku tego tekstu: najwyższy czas.