Płatności kartą nareszcie w Biedronce

Znana i lubiana przez Polaków sieć dyskontów Biedronka, postanowiła wreszcie udostępnić swoim klientom możliwość płatności przy pomocy kart płatniczych. Od poniedziałku 2014-06-16 można przy kasie zapłacić za pomocą karty w 334 placówkach Biedronki.

biedronka_wiki_logo

Sieć zamierza sukcesywnie zwiększać ilośc sklepów, gdzie będzie to możliwe. Bieżącą listę placówek o określonych sposobach płatności można znaleźć na stronie: http://www.biedronka.pl/pl/sklepy. Aby wyszukać właściwy sklep musisz określić w wyszukiwarce udostępnionej na stronie interesująca cię miejscowość oraz zaznaczyć opcję „W tym sklepie zapłacisz kartą” – dzięki temu uzyskasz na mapie Google listę konkretnych lokalizacji. Poza tym na drzwiach sklepów ma znajdować się odpowiednia informacja dla klientów.

Płatności przy pomocy kart w Biedronce obsługuje Bank Pekao S.A. Jednocześnie klienci dowolnego banku, który działa w systemie VISA lub MasterCard mogą płacić za swoje zakupy.

Wygląda na to że negocjacje dotyczące dostarczenia 14 tysięcy terminali z kilkoma bankami, jakie Biedronka prowadzi od marca 2014, dobiegły końca. Od października poprzedniego roku dyskont udostępnia także płatność iKASA, o której także pisałem jakiś czas temu. Usługa umożliwia płatność poprzez telefon komórkowy użytkownikom rachunków w kilku znanych popularnych bankach w Polsce.

Można powiedzieć, że płatność przy pomocy kart kredytowych stanowi pewien punkt zwrotny w polityce biznesowej Jerónimo Martins (właciciela marki Biedronka) jak chodzi o realizację patności. Czekamy na kolejne sklepy objęte tym programem, a także na uruchomienie kolejnych płatności za pomocą telefonów komórkowych jak na przykład IKO.

Źródło na podstawie notatki w wirtualnemedia.pl