Przelewy walutowe w ING BankMobile

ING Bank Śląski rozszerzył funkcje aplikacji mobilnej ING BankMobile o możliwość  zlecenia przelewu walutowego. Do tej pory aplikacja banku została już ściągnięta ponad 615 tys. razy.

Ponad 10% użytkowników bankowości mobilnej ING Banku Śląskiego posiada konto walutowe. W odpowiedzi na ich potrzeby bank wprowadził możliwość zlecenia przez ING BankMobile  przelewów w obcej walucie.  Obok standardowych przelewów walutowych klienci mają także możliwość wykonania przez aplikację tzw. przelewów europejskich, realizowanych w EUR do państw członkowskich lub Szwajcarii, charakteryzujących się niskim kosztem transakcji oraz krótkim czasem realizacji zlecenia.

Aplikacja ING BankMobile pozwala m.in. na wykonanie przelewów, sprawdzenie stanu rachunków bieżących i oszczędnościowych, historii transakcji kartą oraz kursów walut, a także spłatę karty kredytowej i doładowanie telefonu. Wersja na tablety umożliwia ponadto m.in. na dokonanie spłaty kredytu i wykonanie przelew z karty kredytowej, a także korzystanie z wybranych funkcji Finansometru – narzędzia do zarządzania budżetem domowym.

Do tej pory ING BankMobile na smartfony i tablet została pobrana ponad 615 tys. razy. Aplikacja została przygotowana na urządzenia z systemami BlackBerry 10, Windows Phone 8.0, Android 2.2 oraz iOS 5 i nowszymi. Instrukcje jak zainstalować aplikację znajdują się na stronie ING Banku Śląskiego.