Rusza kampania MasterCard dotycząca płatności zbliżeniowych telefonem

Ruszyła kampania MasterCard promująca płatności zbliżeniowe telefonem. Przebiegają one dokładnie w ten sam sposób, jak płatności dokonywane za pomocą kart zbliżeniowych. To kolejny krok do powszechnego i łatwego dostępu do środków pieniężnych, a jednocześnie wygodne rozwiązanie dla użytkowników telefonów komórkowych w Polsce.

Celami kampanii są: edukacja w zakresie płatności zbliżeniowych telefonem z NFC oraz uświadomienie konsumentom dużego zasięgu sieci akceptacji tej usługi.

Kampania ATL obejmie swoim zasięgiem telewizję, prasę, nośniki OOH, kina i internet. Widoczna będzie również w mediach społecznościowych (m.in. konkurs na Facebooku), na banerach reklamowych, w oddziałach banków czy operatorów telefonii komórkowej. Pomysły kreatywne, zarówno materiałów do kampanii, jak i nowej reklamy telewizyjnej, zostały stworzone i wyprodukowane lokalnie w Polsce. Za koordynację kampanii odpowiada agencja McCann Worldgroup, a za zakup mediów dom mediowy Universal McCann.

– „Polacy przekonali się do płatności kartami zbliżeniowymi, a teraz uczą się korzystania z nowych rozwiązań technologicznych, ułatwiających transakcje bezgotówkowe” – mówi Luiza Derek, Business Leader Marketing & PR Head w polskim oddziale MasterCard Europe. – „Nasza firma zawsze stara się dostarczać innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają użytkownikom dokonywanie zakupów w wygodny i preferowany przez nich sposób. Transakcje zbliżeniowe za pomocą telefonu można dokonywać już w ponad 130 tysiącach terminali płatniczych oznaczonych logo MasterCard® PayPass™.” – podsumowuje Luiza Derek.

Aby dokonywać płatności z użyciem technologii MasterCard PayPass, telefon musi być wyposażony w antenę NFC oraz specjalny moduł, umożliwiający płatności zbliżeniowe PayPass, umieszczony na jednym z elementów telefonu, na przykład karcie SIM. Można je uzyskać od operatora sieci (w tej chwili w programie uczestniczą T-Mobile oraz Orange). Moduł zbliżeniowy MasterCard zainstalowany na karcie SIM telefonu z NFC umożliwia przeprowadzenie transakcji w podobny sposób, jak w przypadku użycia standardowej karty zbliżeniowej. Przy płatnościach mobilnych, dokonywanych zbliżeniowo w technologii PayPass, tak jak w przypadku każdej innej transakcji zbliżeniowej MasterCard, zachowane zostają wszelkie standardy bezpieczeństwa. Przy transakcjach do 50 zł wystarczy przyłożyć telefon do terminala, natomiast transakcje powyżej 50 zł należy zatwierdzić kodem PIN.

 

Źródło: headlines.pl